
25-08-2010
Rowwen Hèze bezorgt aan huis (update 2)
De mannen waren vanochtend al vroeg op pad. Over hun schouder een grote tas met daarin exemplaren van de nieuwe single 'America', die huis-aan-huis in America gaat worden bezorgd.
Iedere 25ste van de maand is er dit jaar iets bijzonders te beleven met Rowwen Hèze en vandaag is dat de release van de nieuwe single. De vijfentwintig jaar oude tekst van America behandelt 'grappen' die de inwoners van het peeldorp al aan voelen komen als ze vertellen dat ze uit America komen; hoe dat dan, met 't vliegtuig of de boot? Het origineel is te vinden op Rowwen Hèzes allereerste langspeler, in 1987 in eigen beheer uitgebracht, tegenwoordig een collectors item voor veel fans.
Dat nu juist deze single in America huis-aan-huis wordt bezorgd is een dankbetoon aan het dorp dat model stond voor veel Rowwen Hèze teksten. Jack Poels daarover: 'America is door de jaren heen een onuitputtelijke inspiratiebron en veilige thuishaven voor ons geweest'. Ook voor de komende 25 jaar, getuigt de laatste regel van het lied; 'want we zien nog lang ni kloar'.

De single 'America' verschijnt ook op het speciale jubileum album Zilver, dat in september zal verschijnen.
Natuurlijk wordt de band binnenkort ook zelf verrast, dat wisten jullie al. Op vrijdag 24 september - de dag waarop de band daadwerkelijk vijfentwintig jaar bestaat - organiseert de Rowwen Hèze fanclub in samenwerking met het management van de band een groot, éénmalig en dus uniek verrassingsconcert in Brabanthallen 's-Hertogenbosch.
De single America is vanaf vandaag de downloaden via Itunes en DownloadMusic.nl. Binnenkort is de single ook in onze webwinkel te verkrijgen.
Update: Mediaberichtgeving via L1, InHorst en veel kranten waaronder Dagblad De Limburger, Leidsch Dagblad en Dagblad van het Noorden, ook wordt er natuurlijk druk over getwitterd.


