De krant van Rowwen Hèze

04-03-2009

Nu of Nooit

Als je naam drie keer op het affiche heeft gestaan, mag je gerust Pinkpop ervaringsdeskundige worden genoemd. Vandaar dat Tren namens Rowwen Hèze werd gevraagd om zitting te nemen in de jury van Nu Of Nooit. Doel: Limburgs talent selecteren voor Pinkpop 2009.

nuofnooit.jpg

Samen met Igor Hobus (Heideroosjes), Karen Proeme (Metropolis Festival), Jasper van Vugt (Oor) en Ron van der Sterren (3voor12 Nederland) moest Tren afgelopen zondag in de Nieuwe Nor te Heerlen een professionele mening hebben over een vijftal Limburgse bands. Audiofeel (Alternatieve Rock), 21 Eyes of Ruby (Alternatieve Rock), Kings of the Day (Indie-Rock), Blind Sight (Metal) en Early Adopters (Elektro-Rock).

De bands laten deze middag in de Nieuwe Nor te Heerlen zien waartoe zij in staat zijn. Zonder uitzondering spelen zij met volle overgave en dat maakt het al tot een geslaagde middag. Opvallend: de winnaar van de 2008 editie, SAT2D - in november nog te gast in America - maakte onlangs bekend dat zij ophouden te bestaan. Toch leveren ook zij een prima optreden af.

Onze accordeonist heeft een leuke middag gehad. 'Altijd leuk om mee te maken. Jong enthousiasme, vol ambities en de bands worden nog niet gehinderd door een al te lange geschiedenis. Niet eenvoudig trouwens, dat jureren. Iedereen doet z'n best, maar er kan maar één winnaar zijn. Het initiatief zelf is goed voor een evenement als Pinkpop. Jong talent krijgt zo een hele mooie kans, en ik spreek uit ervaring...'

Ondanks het feit dat er vooraf geen duidelijke favoriet was aan te wijzen, werd de Vaalse band King of the Day tot winnaar uitgeroepen. Zij mogen Pinkpop openen èn mogen vanmiddag de Pinkpop perspresentatie in Paradiso opluisteren. Dit evenement kan je hier live meemaken. Voor een verslag van de finalemiddag kijk je op de site van VPRO 3voor12.